Do kaliskiego szpitala przy Poznańskiej trafiła druga biblioteczka podarowana przez fundację MARTEL. Jednak tym razem, wypełnione książkami czerwone serce, które zawisło na oddziale gastroenterologii dziecięcej, ma swoich osobistych opiekunów.

W styczniu tego roku na Oddziale Chorób Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu .zamontowana została pierwsza biblioteczka MARTELA, ale ponieważ w popularnym kaliskim „okrąglaku” są aż trzy oddziały dla małych pacjentów, prezes fundacji Stanisław Jędrysiak, w porozumieniu z dyrektorem placówki Radosławem Kołacińskim zdecydował, że docelowo charakterystyczne czerwone serca trafią również na dwa pozostałe, W połowie plan udało się zrealizować już teraz, tyle że tym razem biblioteczka ma swoich osobistych fundatorów i opiekunów. A są nimi kaliszanie, Dominika i Tomasz Grochowscy.

– Zdecydowaliśmy, wspólnie z żoną, aby wesprzeć działalność fundacji, przekazując środki na zakup biblioteczki i utrzymanie jej działalności. Bardzo nam zależało, żeby pomagać dzieciom w naszym rodzinnym mieście, żeby z tych pięknie wydanych książek mogli korzystać mali pacjenci przebywający w kaliskim szpitalu. Jesteśmy pewni, że wydawnictwa z biblioteczki MARTELA, która dzięki naszej pomocy będzie też sukcesywnie uzupełniana o kolejne pozycje, pozwolą dzieciom, po pierwsze, choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w świat bajek i innych ciekawych opowieści, po drugie zaś rozpalić w nich na nowo miłość do tradycyjnej książki Cieszymy się bardzo, że mogliśmy rozpocząć współpracę z fundacją MARTEL, Staszkiem Jędrysiakiem i Małgosią Starczewską. Słowa uznania, za otwartość na taką formę wsparcia, należą się też osobom zarządzającym kaliskim „okrąglakiem” z dyrektorem Radosławem Kołacińskim na czele. Gorąco zachęcamy wszystkich do dzielenia się z innymi, bo nic nie przynosi nam większej satysfakcji – podkreśla Tomasz Grochowski.

– Oboje z Tomkiem bardzo kochamy dzieci i jeśli tylko istnieje możliwość pomocy, jakiejkolwiek, a tym bardziej kiedy choć na chwilkę mogą się one oderwać od choroby i uciec w świat, o którym my dorośli już zapomnieliśmy, tym bardziej serduszko się raduje – dodaje Dominika Grochowska.

– Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować fundacji MARTEL, w imieniu własnym, całego personelu medycznego gastroenterologii dziecięcej, ale przede wszystkim pacjentów tego oddziału, za tę piękną inicjatywę, jak również państwu Grochowskim, za pomoc w jej realizacji. Tym bardziej, że idea polegająca na tym, że dzieci mogą korzystać z książek nie tylko na miejscu, ale też zabrać je do domu, jest naprawdę świetna – podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Zaledwie przed tygodniem charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca trafiła na oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego w Żorach. Tam również w realizacji projektu pomogli lokalni społecznicy i sponsorzy, ale w kolejce czekają już kolejne placówki. Zatem jak widać, małymi kroczkami, spełnia sią marzenie prezesa Stanisława Jędrysiaka, aby biblioteczne serca trafiły na oddziały dziecięce w całym kraju.

Skontaktuj się

Fundacja MARTEL

519 440 124

biuro@fundacjamartel.pl

ul. Wrocławska 152, 62-800 Kalisz

KRS: 0000 814 272

Konto bankowe:
88 1020 2212 0000 5702 0419 3355

FUNDACJA MARTEL

KRS: 0000814272 NIP: 6182183617

Wrocławska 152, 62-800 KALISZ

PKO BP: 88 1020 2212 0000 5702 0419 3355

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - www.fundacjamartel.pl