Czytaj dziecku, pokaż świat

Czytelnictwo nie jest w modzie. My chcemy zachęcić najmłodszych do czytania i rozwijania wyobraźni za pomocą książek. Zależy nam, by smartfony i tablety, które opanowały niemal każdą dziedzinę życia, nie wyparły lektur, opowiadań, czytanek czy tradycyjnych  kolorowanek. Zależy nam, by szczególnie najmłodsi odbiorcy sięgali po papierowe książki. Akcję tę kierujemy w głównie do małych pacjentów, którzy przebywają na oddziałach szpitalnych w naszym kraju.

Dlaczego szpitalne oddziały dziecięce?

Hospitalizowane dzieci często nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Przebywanie z dala od własnego, bezpiecznego środowiska, odseparowanie od kolegów, rodziny, a nawet zabawek to dla nich ciężkie doznania. Pobyt w szpitalu szczególnie dotyka małych pacjentów. Dzieci boją się nieznanego. Przeraża je także wizja żmudnych badań czy bolesnych zabiegów. Książka o ciekawych przygodach dzielnych bohaterów lub magicznym świecie pomaga im choć na chwilę zapomnieć o otaczającej rzeczywistości. Czytanie pobudza wyobraźnię i wspomaga logiczne myślenie. Kolorowanki poprawiają koordynację ruchową i chwyt. Są zatem niezwykle istotnym narzędziem pracy na oddziałach rehabilitacyjnych. Chcemy, by hospitalizowane dzieci wyniosły ze szpitala coś więcej niż przykre wspomnienia. Lektura, która staje się ich własnością, w przyszłości będzie dla nich dowodem, że w życiu mogą stawić czoła niejednej przeszkodzie. Wesprzyj nas i wspólnie podarujmy dzieciom książki!

Patronat medialny: