O fundacji

Fundacja MARTEL jest organizacją non-profit. Powstała w 2019 roku, a jej siedziba znajduje się w Kaliszu. 

Misją fundacji jest sprawienie, by czytanie znowu było modne oraz dostarczanie książek na dziecięce oddziały szpitalne. Z zapałem angażujemy się w organizację imprez artystycznych, konferencji i warsztatów. Wspieramy twórców oraz młodych artystów. Jesteśmy gotowi na podjęcie współpracy merytorycznej oraz innych form partnerstwa. 

Jako fundacja niezwykle cenimy sobie współpracę z partnerami społecznymi w różnych częściach Polski. Wspólnie zrealizowaliśmy szereg projektów i ciągle angażujemy się w nowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z Wydawnictwem MARTEL potrafimy skutecznie promować polską literaturę dziecięcą i młodzieżową. 

Oto nasze najważniejsze cele:

    • Promujemy czytanie
    • Ułatwiamy dzieciom i młodzieży dostęp do książek
    • Tworzymy kampanie społeczne z zakresu edukacji dzieci i młodzieży
    • Wspieramy twórczość literacką i artystyczną młodego pokolenia
    • Przekazujemy książki i kolorowanki na dziecięce oddziały szpitalne

Stanisław Adam Jędrysiak

Prezes Fundacji Martel
Przedsiębiorca, inwestor i filantrop. Prezes Fundacji MARTEL oraz prężnie działającego Wydawnictwa MARTEL. Właściciel firm Sekwoja Group oraz Martel-EDU. Inicjator wielu akcji charytatywnych, zwolennik przywracania mody na czytanie książek. Optymista i fighter, który nigdy się nie poddaje. Człowiek czynu, nieustannie podejmujący nowe wyzwania. Propagator zdrowego trybu życia. Fundację założył z potrzeby serca, by ułatwić dostęp do książek dzieciom, które ich najbardziej potrzebują. Hołduje przesłaniu Ramóna Gómeza de la Serny: „Książka jest pasem ratunkowym samotności”, więc powołanie do istnienia fundacji było nie tyle spełnieniem marzenia, co potwierdzeniem, że hasła, które nam w życiu przyświecają, można i warto urzeczywistniać.
Konto bankowe:
88 1020 2212 0000 5702 0419 3355
Skontaktuj się z nami
Fundacja Martel

KRS: 0000 814 272