Zostań naszym wolontariuszem

Wolontariusze działają na wielu płaszczyznach. Wspierają akcje fundacji, promują działania oraz realizują własne projekty. Każdy z wolontariuszy podpisuje umowę wolontariacką z Fundacją MARTEL. Określone zostają w niej warunki współpracy, takie jak:

• czas trwania umowy,
  • rodzaj pracy wykonywanej na rzecz danego projektu,
  • minimalna ilość czasu, jaką dana osoba zobowiązuje się poświęcić na rzecz działań dotyczących fundacji.

Wolontariusze pracują pod okiem doświadczonego opiekuna. Patron wolontariatu na prośbę wolontariusza może wystawić zaświadczenie o odbytej pracy.

Kto może zostać wolontariuszem?

Każdy! Aby zostać wolontariuszem, nie trzeba spełniać żadnych warunków dotyczących doświadczenia, wykształcenia, a nawet wieku. W działaniach Fundacji MARTEL wspierają nas wolontariusze z różnych zakątków kraju. Nie ma znaczenia dla nas miejsce zamieszkania wolontariusza. Ważne jest wspólne dążenie do celu!

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Żeby zostać wolontariuszem, trzeba tego chcieć. Nie jest to praca, którą wykonuje się pod przymusem. Wolontariat rodzi się z potrzeby serca. Pozwala on na realizację własnych pasji i wdrożenie w życie pomocy innym. Bezinteresowne wsparcie dla osób potrzebujących daje niewyobrażalne poczucie dumy i sprawia niezastąpioną radość!

Chcesz zostać wolontariuszem?