Szpitalne Biblioteczki

Darmowe książki
dla dzieci w szpitalach

Fundacja MARTEL zajmuje się budową biblioteczek na wszystkich oddziałach dziecięcych w Polsce. Nie tylko stawiamy charakterystyczne regały w kształcie serca, ale także zapełniamy je książkami i kolorowankami. Regularnie uzupełniamy ich stan, by żaden mały pacjent nie odszedł od biblioteczki z pustymi rękoma i smutkiem na twarzy. Materiały umieszczane przez nas w biblioteczce są całkowicie darmowe. Nieograniczony dostęp do książek i kolorowanek to często jedyna radość, jaka spotyka hospitalizowane dzieci. Chcemy dotrzeć do szpitali z oddziałami dziecięcymi na terenie całego kraju. Takich miejsc jest blisko 1000! Wierzymy, że razem z mecenasami naszej akcji osiągniemy ten cel.

Jak możesz pomóc?

Chcesz zostać patronem jednej z naszych biblioteczek? Nic prostszego! Opiekun wspomaga nas finansowo w jej regularnym uzupełnianiu. Tabliczka z logiem patrona zawieszana jest w widocznym miejscu, dzięki czemu rodzice hospitalizowanych dzieci, przedstawiciele handlowi i personel medyczny wiedzą, kto przyczynił się do radości maluchów. Dzięki wsparciu możemy otwierać biblioteczki w nowych lokalizacjach. Jeśli chcesz zostać patronem biblioteczki w swoim mieście, koniecznie skontaktuj się z nami! Możesz również dołożyć swoją cegiełkę, przekazując dowolną kwotę na nasz cel.